Erasmus sodas


Prasidėjo Erasmus sodo įrengimo paruošiamieji darbai.


Žengiame „žaliuoju“ takeliu

 

Žaslių pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė, logopedė

Vaida Stravinskienė

 

Tęsdami tarptautinį projektą Erasmus+ KA2 „Renewable Sustainable Cultural Enterprise in Europe“ („Atsinaujinanti Europa“), skirtą ekologiniam ugdymui, šį pavasarį mokyklos atstovai lankėsi Priory Woods School and Art College mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Svečiuose įgyta patirtimi grįžę dalinosi Žaslių mokykloje.

Technologijų pamokų metu mokiniai gamino inkilus ir kaliauses. Juk smagu, kai pavasarį sulauki giesmininkų, linksmai čirenančių paties pagamintame inkile. O prasidėjus uogų sezonui, sodus puošia ir saugo įvairiaspalvės kaliausės. Norėdami ekologinį gyvenimo būdą kuo giliau įdiegti mokinių sąmonėje puoselėjome įdėją mokykloje įrengti „Žaliąjį kiemelį“. Mokytoja Jūratė Liutkevičienė šią mintį pavertė realybe. Į darbą kibo visa mokyklos bendruomenė. Nepamokinės veiklos metu rinkome akmenis grindiniui, lyginome žemes, sodinome augalus. Vasarai įsibėgėjus kiemelį puoš vaistažolių pievelė. Poilsiui ir ugdomajai veiklai pastatėme suolelių. Kurgi daugiau, jeigu ne gamtos prieglobstyje, gali gimti „žaliosios idėjos“ apie sveiką gyvenseną, gamtos tausojimą, ir pagaliau apie mažą gėrio kruopelę visos Žemės labui...

Šį rudenį laukiame svečių iš šešių užsienio valstybių. Mūsų mokyklą aplankys mokiniai ir mokytojai iš Anglijos, Austrijos, Ispanijos, Italijos, Slovakijos ir Vokietijos. Kadangi šio projekto tikslai yra suteikti galimybes mokiniams plėtoti įgūdžius, žinias ir supratimą apie ekologiją, formuoti juos kaip atsakingus visuomenės narius, mes supažindinsime svečius su antrinių žaliavų panaudojimo būdais. Jau visą pavasarį mokykloje šurmuliavo įvairių panaudotų daiktų, pakuočių rinkimas. Mums svarbu atskleisti Žemės resursų tausojimo galimybes, todėl norime parodyti, kad puikiausi meniški rankdarbiai gali gimti iš plastikinių butelių, kamštelių, panaudotų sagų, kankorėžių ir pan. Paskutinę šių mokslo metų dieną mokykloje vyko nepamokinė veikla, kurios metu jogurto indeliai tapo nuostabiomis adatinėmis „skrybėlaitėmis“, medžiagos skiautės – gėlėmis – fantazijai atsivėrė įvairios galimybės.

Tik kūrybiškai ir bendromis jėgomis galime nuausti „žaliąjį“ takelį savo kraštui, tausoti ir puoselėti gamtą. Stengtis suprasti, kad už tai, ką mes matysime aplink save, kuo kvėpuosime, ką valgysime, esame atsakingi kiekvienas. Todėl savo žiniomis ir įgūdžiais gaminant dirbinėlius iš antrinių žaliavų su kolegomis iš užsienio dalinsimės jau šį rudenį. Tikimės, kad mūsų perduota patirtis jiems padės žengti „žaliuoju“ gamtos tausojimo takeliu.

 

 



Konkursas "Žydinti Europa"